Joanna & Dominique & Lilia

Chesnais

O nas...

 

 

Wszystkie kulinarne specjały w A la francaise są dziełem Dominique'a, kucharza z Bretanii. Od dziecka marzył o gotowaniu i pieczeniu dla innych. Zawodu uczył się w szkole gastronomicznej w Dinard, gdzie w 1997 r. otrzymał dyplom BTS. Zanim osiadł w Gdańsku szlifował swój talent w restauracjach Anglii, Irlandii oraz rodzimej Bretanii.

Współwłaścicielką restauracji jest, pochodząca z Mazur, Joanna. Po ukończeniu Technikum Hotelarskiego w Mrągowie kontynuowała naukę na UJ w Krakowie kończąc ją tytułem magistra Zarządzania w turystce. Sztuki kelnerstwa uczyła się w restauracjach na Mazurach, w Krakowie oraz we Francji.

Prywatnie, Joanna i Dominique od 2011 r. są małżeństwem, a od 31 października 2015 r. również szczęśliwymi rodzicami Lilii.

Tu, w Gdańsku, ziściło się ich marzenie o otwarciu własnej restauracji. Miejsce, które stworzyli wystrojem, daniami i atmosferą przypomina Bretanię.

Opinie

 

Natalia
Tak dobrze, że aż brakuje słów. Przepyszne jedzenie, cudowny, kameralny klimat, fajny sklepik z francuskimi przysmakami i przemiła obsługa.

 

Grażyna
Najwspanialsze miejsce na ziemi! Doskonale jedzenie, i bez przesadnej spiny,czujesz pełen relaks i dopieści każde podniebienie. Dziękujemy ze jesteście!

 

Konrad
Fantastyczny naleśnik o nazwie "Papaj" ! Najlepsza zupa cebulowa na gdańskiej Starówce (sprawdziłem to). Wnętrze bardzo ciepłe i klimatyczne, zapach w całym lokalu obłędny!

A la francaise - Design IT Kris

A LA FRANCAISE

 

ul . Spichrzowa 24

80-750 Gdańsk - Śródmieście

 

Rezerwacje tel.: 58 765 11 12